Za poslední půlrok se k mé radosti objevilo několik projektů, ke kterým se báječně hodily ty moje kresbičky. Akvarelové nebo fixové, to je jedno, pořád to oboje střídám a na každou věc se hodí něco jiného. Některé projekty jsou, řekněme, tradiční, některé nové. Představím jich pár:

Ty dvě

Oslovily mě dvě kamarádky, se kterými jsem měla tu čest spolupracovat už dřív, při přípravě knížky Dívka s havraními křídly. Jitka i Ida se podílely na vycizelování Terezčina textu do té nejsrozumitelnější a nejčtivější podoby a tak moc je to bavilo, že se rozhodly v tom pokračovat. Na jejich nový web jsem namalovala průvodní ilustrace, všechny ty bublinky, čáry, a snad i kouzla :). Moc mě to těšilo – a snad je to z toho cítit. Styl je hravý, ale stylem i technikou ctí ilustrace z naší společné knížky.

Ilustrace k sekci „kontakt“ pro web www.tydve.cz

Pilates a jóga s citem

Po loňských potížích se zády jsem se oklikou dostala ke své dávné nejoblíbenější cvičitelce pilates, Alence. Psala zrovna knihu o – jaká náhoda, o bolestech zad 🙂 – a dohodly jsme se, že ji doplním ilustracemi. Vznikly rychlé kresby fixami, svižné tak jako je ona, když ke mně přijde a rozbalíme podložky. Jsem ráda, že po mně nechtěla žádné komplikované pozice – ani nakreslit, a zatím ani zacvičit :). Doufám ale, že až zase něco napíše, zase si to budu moct přečíst první a ráda k tomu něco namaluju.

Logo a ilustrace pro Alenu Palasovou, Pilates a jóga s citem
Znělka pro ALenčiny Pohybové jednohubky na YouTube.

Angel-wings

Nevím, jestli to všichni víte, ale tu zavedenou, velkou a v oboru nošení dětí celosvětově známou a uznávanou firmu Angel-wings založila před lety jedna úžasná maminka z Tábora, žena z masa a kostí, která začínala nosit svoje děti zhruba ve stejné době jako já. A já jí moc fandím a nesmírně ji obdivuju a jsem dycky celá poctěná, když jí mohu nějakou kresbičku dodat. Tentokrát to byly mikulášské masky anděla, čerta a Mikuláše.

Můj syn v masce čerta, bonus k adventnímu kalendáři 2018 pro Angel-wings

Tereza

Adventní kalendář 2018 pro Terezu Kramerovou

No a tramtadadá, s radostí a vděčností pokračuju ve spolupráci s Terezou Kramerovou, která systematicky rozšiřuje náš virtuální prostor pro práci s myslí. Po letním projektu Kompasu pro rodiče, který pomáhá v pochopení a jemném vedení dětí dnešní doby, následoval tradiční adventní kalendář pro děti vědomých rodičů a pak ještě pořádně zimní obrázek pro adepty – otužilce. Doufám, že další kresbičky budou následovat, chladivé i hřejivé.

Titulní ilustrace k projektu Terezy Kramerové Kompas pro rodiče

Sumasumárum – dobrý.

Ilustrace pro knihu Aleny Palasové – Žijte bez bolestí