Ozvala se dávná kamarádka z okruhu „nosnic“, brňanda, že pořádá zase ten nosicí ples.

A jestli jim prý nedám nebo nenakreslím něco do tomboly?

Samozřejmě! Pro ni vždycky :).

 

Co to je „nosicí ples“?

O „nosicím plese“ jste asi ani netušili, že existuje, že… takže zde je prosím stručný úvod, mně to přijde okouzlující a trošku Brnu závidím.

Ples pořádá nesemese.cz , tedy konkrétně Kristýna s mužem, kteří v rámci celoročních aktivit podporují nosící rodiče v pohybu a společenském životě všemi možnými způsoby.

Z povahy nošení miminek v šátku už beztak plyne, že se dá s dětmi dělat cokoli, ale oni to dotahují do dokonalosti – vycházkami divokými terény, cvičením, tančením (i takovým tím veřejným tančením, které musí podle mě každou budoucí maminku přesvědčit, že to je správná cesta <3) a též pravidelnými tanečními lekcemi, kam člověk může přijít s navázaným miminkem a zatančit si… místo výmluv, že to nejde, protože přeci NĚKDO musí zůstat doma s dítětem.

Nosicí ples je tedy vyvrcholením taneční sezony a slavnostní příležitostí pro setkání všech příznivců nošení, tudíž tamější tombola je pro člověka, jako jsem já, nedmítnutelnou záležitostí :).

Co do tomboly?

Nejprve jsem chtěla udělat jednu pohlednici.

Nebyla jsem si ale jista, zda mají nést oba tanečníci, případně jen maminka… to ne, tak jenom tatínek? Taky ne… takže nakonec vzniklo náčrtků na pohlednice pět, děti v různých pozicích na různých rodičích a taneční pozice rovněž různé, od waltzu, tanga až po skotačení po dvou deckách vína :). Kristýně veliký dík za nápady sloganů, máme to napřesrok do zásoby.

Nakreslila, odeslala do tisku, když to konečně ve středu před sobotním plesem přišlo, rychle přezabalit, podepsat, roztřídit… a poslat do Brna, lehké nervy zda se to stihne… dobře to dopadlo.

Mám radost.

Nosicí tématika je mi blízká, další počin na sebe nenechá – doufám – dlouho čekat ;-).

Pin It on Pinterest