Café Jednorožec je v Klatovech na náměstí, hned vedle galerie a barokní lékárny. Všichni blízcí a vzdálenější tam chodí na vynikající dorty a vynikající kávu, občas na koncert, divadlo, čtení a výstavu. No a já mám tu čest obsadit tu položku „výstava“ od 19. srpna do podzimka.

Kavárna vznikla z původního klenutého průchodu do domu a má několik úrovní prostoru.

Někde je lavice u zdi, takže není možné přijít úplně k vystavenému exponátu a číst si, někde naopak člověk prochází těsně podél zdi a je možné hrát si s detailem. Je zde i zákoutí s klavírem a pro výstavní účely jsem využila nakonec i prostorné toalety :).

Pokusila jsem se celou výstavu přizpůsobit prostoru, takže někde visí klasická bublinka s originály, někde rámečky s originály, jako byly v Lajce, ale jsou akcentovány kresbou na zdi, někde jsou přímo  překreslena okénka oblíbených dílů na zeď.

Kreslila jsem uhlem, přírodním uhlem ve verzatilkové násadě. Jen červené víno jsem akcentovala červenou akvarelovou tuhou.

Kromě komiksů jsem dovezla i litografie.

Mandaly tam jsou úplně poprvé všechny tři.

Pěkně vedle sebe, adjustované, tedy v parádních jemných rámech od pana Vondrušky, no a připadá mi, že jim to tam v tom klenutém prostoru sedne.

V rauši z kresby na zeď jsem k nim doplnila pro odlehčení a rozbití té ostré linie moje děti.

Nad klavír přišly čtyři něžné mateřské tisky bříšek.

A na toalety dámský, pánský a univerzálně polonahý komiks, jsem zvědavá, kolik žen nahlédne k mužům a naopak :).

 

Budu v Klatovech ještě v sobotu 2. září na nějaké autorské setkání.

Po páté, do sedmi či déle, asi si dám kafe. Kdo by mě chtěl potkat, těším se!

Evka