Třetí Pohádka je věnována výletu za hranice pivního vnitrozemí až do kraje Tří mušketýrů, k Bordeaux, do vinařského kraje u pobřeží Atlantického oceánu.

Zadání přišlo jako blesk z čistého nebe; rozsáhlá objednávka, francouzsky znějící jméno a zejména francouzsky psané zadání – oh la lá, non, c´est pas possible! Ale ano, je to možné. Strýček Google pomohl najít adresu (existuje!), pomohl se zasnít nad tou milou, tolikrát prostopovanou krajinou (už je to deset let!) a den s hlavou v oblacích a nosem ve sklenici temného červeného vína, plného Arcachonského sluníčka (otevřeli jsme na počest a pro inspiraci, chápete…) pomohl vymyslet, jak z toho zadání udělat rozumný tvar kolejí.

Perigueux_celek1

 

Po pár dnech se nám propojilo, že asi ta francouzština souvisí s publikací PEPeTí práce na blogu kickcan and conkers , ale to už jsme si opakovali reálie, vzpomínali na písečné duny, majáky, starobylá města, tvary střech a barvu tamějších vín.

Sestavili jsme trať zhruba od Bordeaux přes Périgueux (nejblíže adrese malých strojvůdců) až k moři u Arcachonu.

Vystříhali, slepili, sestavili, pečlivě zabalili, ještě pečlivěji odeslali, pak se opotili že to pošta ztratila, pak zase zaslzeli když přišlo nádherné poděkování…

a po tomhle výletě, ještě letním, přišlo krásné podzimní zadání zase u nás, tentokrát panťákem podél Berounky. Těšte se.