Nabízíme Vám hotové kolejnice, které připojíte ke stávajícím kolejím vláčkodráhy.

Nakupujte zde na Fleru.

Co jsme už dělali?

Kolejnice je tvořena dřevěným základem (celodřevěným či s plastovým IKEA zámečkem) a dekorací z plsti, pevně nalepené na bocích kolejnice.

Vláček tak projíždí po kolejnici ve standardním profilu, ovšem trať je lemována domy, stromy, loukami či dalšími krajinnými prvky.

Můžete si pořídit jednu či dvě hotové kolejnice, jednu či více na objednávku – například s vaší adresou a detaily Vaší ulice, vesnice, nádraží u babičky, nádraží co jezdíte na chatu… případně celý set, čítající 4 a více kolejí.

8set_krymská e

Jak vybrat?

Nejprve je potřeba posoudit, jestli kupujete dárek pro vlakvedoucího, který již kolejiště má a tedy se mu budeme trefovat do systému zámečků (spojů kolejí), nebo je to fuk. Jsou takoví, kteří mají všechno z IKEA, jsou takoví, kteří nemají nic z IKEA a vše je celodřevěné. A někdo nemá zatím nic a je to tedy na Vás, co je Vašemu srdci bližší.

Je pravda, že systémy IKEA/celodřevěné jsou vzájemně kompatibilní, ale není to zcela hladké spojení; takže tuto podmínku rozhodování můžete i zanedbat… leč pokud to přecijen víte, není nic snazšího než nalepit tutéž krajinu na tu správnou kolejnici a radost bude větší.

Dříve jsme vyráběli dekorace z více materiálů, nyní jsme zakotvili v plsti.

Plsť nemá tolik barevných odstínů, zato ale vydrží opravdu skoro všechno – přelézání, sešlapávání, mávání kolejnicí, zatímco je držena za jeden domeček, ocucávání a okusování… což tříleté děti nedělají, to my víme, ale… má-li strojvůdce mladšího sourozence v cucacím věku, víte, jak to chodí.

Vybrat je třeba tvar kolejnice – zatáčky levé či pravé, kolej rovnou, křižovatku anebo tzv. hradlo.

hradla

Hradlo umožňuje otočit směr kladení kolejí (čepy vs. dlaby), uvolnit napětí v příliš přitaženém tvaru kolejiště, díky dekoracím se dobře hledá.

Dárkové balení?

Víme, že tyhle koleje si nekupujete na to, abyste měli „dost zatáček“, „víc rovnejch“ nebo „aby měli oba stejnej ovál a nervali se“.

Víme, že tohle je trošku dárek i pro Vás, leckdy citovka.

Proto máme vlastní krabičky, vlastní letáčky, vizitky, dárečky… věříme, že budete spokojeni.

Díky za návštěvu.

Nakupujte zde na Fleru.