filmovy_pas2

Rodina, přátelé, PEPeTo, Komůrka

Jsem vdaná, mám tři děti – Pe (2008), T (2010) a A (2013).

Vzhledem k tomu, že jsme všechny naše děti nosili v šátcích, hodně aktivit se točilo a točí kolem kontaktního rodičovství a ergonomického nošení dětí. Každou chvíli něco na to téma kreslím, téma mateřství a nošení mě stále velmi zajímá.

Fórum www.nosenideti.cz  dodnes považuji za svůj názorový přístav a děkuji spolupřispěvatelkám, ze kterých se posléze staly blízké přítelkyně a leckdy i klientky, za setrvalou podporu. Dosud těžím ze znalostí získaných pravidelným nošením a nabízím grafické zpracování všech blízkých témat s odpovídající znalostí věci.

Z líhně nošení dětí vzešla i moje nejcennější pracovní přátelství s Terezou Kramerovou, které jsem měla tu čest nakreslit ilustrace ke knize Dívka s havraními křídly (2017), a s Lucií Krausovou, které jsem navrhla dům, ve kterém se svou rodinou žije ještě láskyplněji, než jsem si uměla vysnít.

S maminkou jsem založila v roce 2011 značku PEPeTo, vyrábějící doplňkové kolejnice k dřevěným vláčkodráhám. Prodávaly jsme je na Fleru, k vidění byly na vybraných designmarketech a výstavách s originálními dětskými hračkami. Moje práce na poli designové hračky byla citována několika českými i zahraničními blogy, byla jsem zvána na designové veletrhy v Miláně a Florencii, o mé tvorbě při mateřské dovolené vyšel článek v časopise Marianne. Od koejnic jsem se ale již posunula k vlastní výtvarné tvorbě.

pepeto

Další viditelnou aktivitu vyvíjím v místním rodinném centru Komůrka, kde pomáhám zajišťovat kurzy a setkání pro rodiče malých dětí, komunitní aktivity, sousedská setkání, zajímám se o urbanistický rozvoj čtvrti.