Zde je zdarma ke stažení několik variant měsíčního plánovacího kalendáře.

Aktuální kalendáře

Blíží se prázdniny, takže aby to šlo nějak předepsat v klidu a pak už jen během letních večerů přehazovat pračky a neřešit kalendáře, přikládám tři naráz – červen, červenec, srpen. Kdo si stáhnete, dík, ať slouží a ať máte hezké léto plné splněných snů a vlahých večerů. Web se bude nějak měnit, ale kalendářová stránka zůstává :).

Pokud si kalendář stahujete, moc mě to těší, dík… a ještě víc mě potěší, pokud olíbnete stránku na FB, pokud to vysdílíte nebo o tom někomu řeknete. Ať vím, že má smysl pokračovat :).

Náhledy jsou .jpg či .png, ale pro tisk si stáhněte tiskové podklady:

Obecné

Obecné varianty s mírnou nadsázkou reflektují rozdílný vztah k jednotlivým měsícům.

Kupříkladu povzdech „A zase ten…(prosinec)… Co k tomu dodat?“ si já osobně rezervuji pro předvánoční a besídkové šílenství.

Ovšem děti by jistě volily úvodní řádek: „No sláva, konečně p r o s i n e c ! Člověk aby čekal snad rok!!!“ .

Snad vyhoví Vašemu vztahu k různým měsícům všechny, ale můžete si natisknout klidně jen jednu variantu dvanáctkrát, že, je to na Vás.

Osvědčilo se mi tištění na formát A3, ale u kamarádek vidím i úspěšně použitý kalendář na A4, hustota řádek pak odpovídá podložce pro psaní na té hustší straně, tedy jde to.

Každý vytištěný arch je trochu k dopracování – je potřeba:

  • nadepsat arch jménem měsíce, pro který je určený
  • doplnit do druhého sloupečku jména dní (po, út…) a tedy zjistit si v jiném kalendáři nejprve, co za den je v daném měsíci prvního (a toto doporučuji ověřit i u navazujících měsíců, ať se neseknete a pak se to celé neveze s chybou)
  • začernit nebo odstřihnout spodní řádek s číslem 31. u výtisku pro duben, červen, září a listopad, v únoru zmizí hned tři spodní řádky (a pomyslete i na přestupné roky, kdy naopak máme i 29. února, nejblíže toto hrozí v roce 2020)
  • barvičkami zvýraznit víkendy (dvě řádky co týden), případně jinou barvou sváteční dny a další volno – kreativitě se meze nekladou 🙂
  • nadepsat sloupce jednotlivými členy rodiny, doporučuju toto rozvržení výhledově neměnit. Lze jen předkresleným „smajlíkům“ dokreslit vlasy – vousy – brýle – mašle a napsat třeba jen první písmenko, které i menší děti poznají záhy…
  • dotvořit, domalovat – sněhové vločky, petrklíče, plavky či podzimní listí…
  • a HRDĚ VYVĚSIT :-).

Podklad k tisku je ve formátu .jpg, tedy obrázek. Tentýž formát Vám asi vyrábí Váš fotoaparát, mobil, takže není nijak neznámý.

Doporučuji stáhnout soubor do počítače, zvolit tisk a nastavit „fit to page“, aby se to vytisklo co největší. Každá tiskárna má svoje, ale věřím, že Vy tu svoji znáte :). Kdyby ne, napište, udělám z toho .pdfko. Soubory se jmenují dle prvních slov úvodního textu v záhlaví a jejich jméno se objeví poté, co na ně najedete kurzorem. Časem to třeba nějak vylepším.

Užívejte!

Evka